info@iqreal.sk    0949 600 099

Blog

Kúpeľňové rastliny – 6 rastlín, ktoré milujú vlhkosť

Kúpeľňové rastliny – 6 rastlín, ktoré milujú vlhkosť

Kúpeľňové rastliny sa momentálne považujú za základné kúpeľňové doplnky. Otázka, samozrejme, znie – prečo? Kvety v kúpeľni sa v súčasnosti pokladajú za veľký trend na sociálnych sieťach, hlavne na Instagrame. Je pravdou, že zelené rastliny umiestnené na poličke vedľa vane alebo visiace v sprchovom kúte vyzerajú štýlovo a dodávajú priestoru šmrnc. Kúpeľňa je naozaj skvelé miesto pre umiestnenie takých rastlín, ktorým sa darí len vďaka vlhkému a teplému prostrediu. Počnúc Aloe Vera je mnoho takých kúpeľňových rastlín, ktoré udržia váš priestor v jasnom a harmonickom duchu.

Správny rozmer vašej záclony či závesu: jednoduchý návod ako na to

Správny rozmer vašej záclony či závesu: jednoduchý návod ako na to

Závesy sú často stredobodom pozornosti v každej miestnosti, v ktorej sa nachádzajú. Samozrejme, dodávajú našej domácnosti štýl a charakter, no vybrať správny záves, ktorý sa čo najviac hodí na naše okno, nie je až také jednoduché. Pri výbere závesov je viac ako len potrebné zvážiť šírku či dĺžku závesu, taktiež prostredie izby a aké komponenty sa v nej nachádzajú.

Vývoj cien nehnuteľností v roku 2020

Vývoj cien nehnuteľností v roku 2020

“Ako ovplyvní koronavírus cenu nehnuteľností?” Tak toto je v roku 2020 a 2021 otázka, ktorú si kladú takmer všetci, ktorí si nejakú nehnuteľnosť v blízkej budúcnosti plánujú kúpiť. Po odpoveď však netreba chodiť veľmi ďaleko. Keď sa pozrieme na ponuky realitných kancelárií na realitných portáloch, môžeme vidieť, že ceny bytov i domov zatiaľ klesli iba minimálne. Skôr sa mení štruktúra ponúk a prispôsobuje sa požiadavkám a dopytu ľudí.

6 nápadov v záhradnom dizajne, ako čo najlepšie využiť záhradný priestor

6 nápadov v záhradnom dizajne, ako čo najlepšie využiť záhradný priestor

Keďže je letná sezóna a čas trávime najčastejšie von, v spoločnosti svojich blízkych alebo len-tak, osamote, so šálkou kávy v ruke, chceme sa cítiť vo svojej záhrade, na balkóne či na chate čo najpohodlnejšie, akoby vo svojom záhradnom kráľovstve. Mnohí máme vlastné zaujímavé myšlienky alebo nápady na jej skrášlenie alebo hľadáme inšpirácie, ako upraviť svoj záhradný nábytok, ako si vybrať správne dlažbu, či samotnú zeleň. Pripravili sme si pre vás teda 6 nápadov, ktoré vám pomôžu svoju záhradu premeniť a dodať jej čaro alebo zvýšiť jej hodnotu.

6 tipov pre výber vhodnej obývacej steny

6 tipov pre výber vhodnej obývacej steny

Kúpili ste si nový dom, alebo byt a čaká vás kúpa novej obývacej steny? Dajte si na tom riadne záležať. Nevyberáte si totiž len štýlový a originálny bytový doplnok, ale zakúpený model bude vaším každodenným spoločníkom a pomocníkom, ktorý sa stane ďalším členom vašej rodiny.V spojitosti a s prihliadnutím na individuálne nároky vašej domácnosti si tak môžete vybrať ten správny model, ktorý sa postará o dizajn aj komfort v danom priestore. Uľahčiť výber vám môže aj 6 osvedčených tipov, ktoré už pomohli nejednému kupujúcemu.

Ukazovateľ realitného zdravia sa po COVID-19 naspäť vracia do normálu

Ukazovateľ realitného zdravia sa po COVID-19 naspäť vracia do normálu

V marci dosiahla hodnota Indexu realitného zdravia (IRZ) 3,7. Na Slovensku, je to zatiaľ najhorší výsledok od roku 2013. V máji, sa však postupne index zdravia priblížil k normálu. Aktuálne je totižto na úrovni 2,91. Index realitného zdravia môže nadobudnúť hodnotu od 1 až do 5, pričom najnižšia úroveň predstavuje najlepšie fungujúci a prosperujúci realitný trh.

Od 1. júla je možné žiadať o príspevok na takmer nulový dom

 Od 1. júla je možné žiadať o príspevok na takmer nulový dom

Ministerstvo dopravy a výstavby SR, vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na skolaudované rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie. Táto výzva je už v poradí druhá. Získa ju však len 200 žiadateľov, čo je oproti prvej o 300 menej.

Štýly bývania v interiéri

štýly bývania v interiéri

Určiť si štýl bývania je jednou z prvých vecí pri zariaďovaní bytu či domu. Štýl bývania je niečo, čo by malo odzrkadľovať to, akí ľudia v byte bývajú, čo sa im páči, aký majú vkus, či pohľad na svet. Malo by to vytvárať domov, kde nájdeme útočisko po náročnom dni. Štýlov v akých sa môže váš domov niesť, je hneď niekoľko. Možno máte tendenciu sa prikláňať k modernému štýlu, alebo ste skôr za útulné bývanie s nádychom vidieka, či farmy. Niekedy robí problém predstaviť si, alebo skombinovať nábytok tak, aby sme sa cítili útulne vo vlastnom dome, či byte. Preto vám v tomto článku predstavíme prehľad najobľúbenejších štýlov bývania, ako názorné príklady.

Prenájom bytov psíčkarom

Prenájom bytov psíčkarom

Ľudia, ktorí dávajú strechu nad hlavou svojím domácim štvornohým miláčikom, si pravdepodobne budú musieť priplatiť za prenájom bytu. Majitelia bytov majú obavy, že„psičkári“ im rýchlejšie opotrebujú, či zničia bytové priestory alebo byty. Taktiež vzniká problém s hlukom – mnohí susedia sa zvyknú sťažovať na rušivé zvuky, ktoré robia zavíjajúce či brešúce psi.

Jednotlivé formy investovania

jednotlivé formy investovania

Väčšina Slovákov sa k investovaniu stavia konzervatívne a s nedôverou. Len málo z nich vkladá svoje úspory do nehnuteľností, alebo do vybraných spoločností. Preto sa Slováci s otázkou sporenia alebo investovania, najčastejšie, obracajú na banky. Tie, síce ponúkajú veľa investičných možností, no ani zďaleka, nie všetky. Možnosti ako rozhodovať o svojich úsporách, alebo ako investovať je totiž nespočetne veľa.

Realitný trh v roku 2020

realitný trh

Ako väčšina z vás vie, nehnuteľnosť je jedna z najlepších investičných možností, a to nie len pre podnikateľov. Aj u bežných ľudí je totiž záujem o vlastnú nehnuteľnosť, resp. bývanie, vždy väčší a väčší. Dôvodom je po jednej stránke to, že ľudia odmietajú platiť vysoké nájmy a zároveň bývať v cudzom byte. No častokrát nastane situácia, kedy záujem o nájom prejavený je, ale nájomné byty sú k dispozícii iba v minimálnom množstve. Jasne však vidíme súčasný trend, že tak ako ceny nájmov, tak aj nehnuteľností, každým rokom rastú a ľudia sú si nútení financovať ich pomocou hypoték.

Vinkulovaný vklad – bezpečná platba pri kúpe nehnuteľnosti

foto k blogu, vinkulácia

V prípade, že ste sa rozhodli kúpiť si nehnuteľnosť a nebudete ju financovať úverom, ale vlastnými prostriedkami, ostáva bezpečnosť prevodu financií na vás. Existuje mnoho spôsobov, ako úhradu zrealizovať, no jedným z tých bezpečnejších je vinkulovaný vklad. A čo to vinkulovaný vklad vlastne je?

  • 1
  • 2